PIASKOWANIE

Technologia

Posiadamy amerykański system piaskowania SodaBlast System – to nowej generacji piaskarki – oczyszczające więcej rodzajów powierzchni, przy niższym zużyciu czyściwa dzięki wyższej prędkości strumienia czyszczącego. SodaBlast System pozwala na oczyszczenie tego co wcześniej było niemożliwe przy zastosowaniu standardowych urządzeń do piaskowania.

Wysoka prędkość 965km/h (600mil/h) wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą energię kinetyczną. Uderzając z duża prędkością o powierzchnię na której dla przykładu znajduje się farba, nie odbija się od niej, lecz rozbija na cząstki i efektywniej usuwa farbę z powierzchni przy niższym zużyciu ilości czyściwa.

Oferujemy do wyboru wiele trybów pracy – strumieniowo na sucho, hydrodynamicznie w otoczce wodnej oraz innowacyjnie – bezpyłowo w mixie wodnym.

Dzięki wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii piaskowania możemy zaoferować naszym klientom atrakcyjniejsze ceny oraz krótszy czas realizacji.

Bezpieczeństwo

Soda pozostawia powierzchnię po oczyszczeniu gładką, bez uszkodzeń i zarysowań, nie przegrzewa jej, nie zamraża, nie odkształca.

Dzięki technologi SodaBlast możemy uzyskać różną chropowatość powierzchni, w zależności od rodzaju zastosowanej sody, którą oczyszczamy. Zależnie od zastosowanej sody, możemy uzyskać różne efekty oczyszczenia powierzchni.

Delikatna – gładka, nieuszkodzona powierzchnia
Mocna – szorstka powierzchnia (zmatowiona) – pożądany efekt przed aplikacją farb, mas, klejów i zapraw.

Najczęściej jednak wykorzystujemy metodę delikatną. Soda doskonale nadaje się do oczyszczania przedmiotów które wymagają delikatnego traktowania. Celem wykorzystania sody jest nieuszkadzanie powierzchni przedmiotu, który oczyszczasz. Soda podczas uderzenia i rozbicia się nie wytwarza wysokiej temperatury na oczyszczanej powierzchni jak to ma miejsce przy piaskowaniu. Temperatura ta mogłaby przegrzać powierzchnię i zacząć ją rozszerzać, wyginać i odkształcać.

SodaBlast System jest bezpieczny dla czyszczonych przedmiotów

Ekologia

Priorytetem dzisiejszych czasów jest bezpieczeństwo dla środowiska. Soda oczyszczona chroni przed szkodliwym działaniem przestarzałych metod jak żrące chemikalia które są niebezpieczne w samym użytkowaniu oraz drogie w utylizacji. Jak również przed piaskowaniem po którym pozostaje dużo odpadu zużytego piasku i problem, gdzie go zutylizować. Soda oczyszczona jest łatwa w utylizacji i posiada ekologiczne dla środowiska pH 8.2. Jest również łatwo rozpuszczalne w wodzie, po tym jak się rozbije w pył o oczyszczaną powierzchnię.

Ekologiczne dla środowiska, biodegradowalne i łatwo wodorozpuszczalne czyściwo

Normy i certyfikaty

Wszystkie maszyny i technologia SodaBlast Systems spełniają krajowe i europejskie standardy. Zostały sprawdzone przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), Urząd Dozoru Technicznego (UDT), posiadają Deklaracje Zgodności CE z jednostką notyfikowaną, która jako niezależny nadzorca sprawdza każdy zbiornik u producenta w USA przed wysyłką do Polski.

Ponadto dla każdego podwozia wersji Trailer jest wystawiana europejska homologacja drogowa E, dzięki której można zarejestrować maszynę jako przyczepa specjalna w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej, co ostatnio jest wymogiem prawnym.